15.08.2019 | SAM, 20. ročník

Už se to blíží… SAM!

20. ročník SAMu je skoro za dveřmi! Naše už „tradiční“ letní setkání, pořádané spolkem Benjamin Orlová, z.s. se bude konat ve dnech 15 –18. srpna 2019 v areálu farního sboru Slezské církve evangelické a. v. v Orlové.

Letošní téma je „samorost“. Nad čím se budeme zamýšlet? Je dobré jít si svou cestou, nebo je potřeba se přizpůsobit, začlenit? A naopak, dovedeme mezi sebe přijmout člověka odlišného, ocenit jej a inspirovat se jeho originalitou? Zkusme si položit otázku, zda bychom slovem samorost mohli označit také Ježíše. Můžete se těšit na hosty jako Jan Špilar, Marek Macák, Zuzana Kasalová, Marek Jargus, Jiří Král a další. Večerní koncerty nám připraví skupiny Sova&Slamák, Safenat Paneach a Archa N. 20. ročník společně oslavíme v pátek večer.

Dále jsou pro Vás připraveny sportovní aktivity, kreativní workshopy, například divadelní, kadeřnický nebo práce se dřevem, a naše neopakovatelná čajovna. Samozřejmě myslíme i na děti, pro které chystáme koncert dětské skupiny Brouci, program během celých bohoslužeb a další atrakce.

Tak neváhejte a přijeďte! Registrovat se můžete na stránkách SAMu, kde najdete program celé akce a také informace o hostech. Sledovat můžete i facebookové stránky se spoustou zajímavých příspěvků.

Akci organizuje spolek Benjamín Orlová, z. s. a podpořili ji: Město Orlová, Ministerstvo kultury ČR, Slezská církev evangelická a.v., GASCONTROL, spol. s r.o., Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a. s., Těšínské jatky, s.r.o.