Rekonstrukce hygienického zařízení

25. září jsme si v Orlové připomínali posvěcení sborového domu, který byl, z iniciativy tehdejšího Sdružení evangelické mládeže dostavěn v roce 1932. Krásná budova s kapacitou sálu pro 150 lidí, technickým zázemím a malým bytem sloužila orlovskému sboru pouze 50 let. Devastována působením důlní činností podlehla demolici v roce 1987.

Místo sborového domu byl postaven sborový sál podkrovního typu o rozměrech 8x8m a toalety s nevyhovujícími vstupy.

Po třiceti letech tedy chceme pokračovat v rekonstrukcích těchto, pro dnešní potřeby nevyhovujících prostor, kterým předcházelo zateplení budovy a dostavění dvou sprchových koutů.

 

V první etapě realizace projektu vznikne umývárna,

čtyři sprchové kouty, pět toalet a sanitární místnost.

 

Proč chceme realizovat zmíněný projekt?

V duchu naplňování hesla sboru „Kostel pro všechny“ chceme, aby kostel, farní budova a celý areál kolem budov sloužil jako místo pro setkávání. To se již děje v rámci různých akcí a aktivit jako jsou jednorázové jednodenní akce, koncerty, slavnosti, aktivity pro děti a mládež, tábory, festivaly SAM a další příležitostné akce. V průběhu roku je návštěvnost obrovská a současné zázemí sociálních zařízení je již nedostatečné, svým stavem poplatné době, kdy bylo postavené. (r. 1986)

Sbor nemá pro plánovanou a naprojektovanou realizaci dostatečnou finanční hotovost. Rádi tedy přijmeme Vaši pomoc při realizaci projektu.

Jak můžete pomoci?

• poskytnutím potřebného materiálu pro stavební účely,

• poskytnutím času ve formě dobrovolnických prací,

• poskytnutím finančního daru (jednorázově nebo ve více vkladech) – výše je zcela dobrovolná, dary je možné zasílat na číslo účtu: 2800165662/2010, zpráva pro příjemce: „nanovo“,

• nabídkou jiné pomoci.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo s nabídkou pomoci můžete oslovit pastora sboru

– Mgr. Vladislava Szkanderu /736 627 507, vladislav(zavináč)szkandera.com/

 

DĚKUJEME ZA VAŠI LASKAVOU POMOC A PODPORU!