Dny pro rodinu 2016

2016 Dny pro rodinu 13Již podruhé uspořádal spolek Benjamín Orlová akci Dny pro rodinu ve dnech 10. – 15.5.2016. U příležitosti 20. výročí činnosti spolku byly i tyto Dny pro rodinu výjimečné, konaly se skoro celý týden!

Organizátoři si na úvod připravili malé překvapení v podobě stavby městečka z Lego kostek. Celkem tři dny přicházely děti s rodiči, aby se samy podílely na konečné podobě toho našeho orlovského lego městečka. Staba se setkala s velkým nadšením dětí!

V pátek byl již tradičně připraven program před kulturním domem v Orlové 4. Pro děti čekaly nafukovací atrakce, malování na tvář, nintendo hry a také sumo zápasy. Sice nám program pokazilo počasí, ale přesto si k nám našlo cestu spoustu dětí s rodiči :-).

V sobotní krásný a sluneční den se program odehrával v prostorách farní zahrady u evangelického kostela. Pro děti byly opět připraveny nafukovací atrakce, střelba z luku, projížďka na koni, čajovna, prohlídka kostela, sportovní aktivity a v neposlední řadě také etapová hra na motivy života císaře Karla IV., jehož 600. výročí narození připadlo zrovna na tento den. Tento suprový den jsme zakončili společným opékáním párků.

V neděli jsme se sešli ke společné bohoslužbě, abychom poděkovali Pánu Bohu za dar rodiny a za požehnání, které se nám od něj každodenně dostává. Krásný příběh o dvou stavitelích si pro nás připravila Anička Maroszová.

Letošní ročník Dnů pro rodinu v nás zanechal krásné vzpomínky. Akci podpořili: Město Orlová, Nadace OKD a SMO, m.a.s.

Fotografie z akce si můžete proshlédnout zde.