Hosté z Církevného zboru v Richvalde [SK]

Ve dnech 23. – 24.6.2012 navštívili náš sbor hosté z Církevného zboru v Richvalde. Členové sboru slovenské obce Richvald zavítali do našich prostor na svém sborovém zájezdu,  jehož cílem nebyl jen náš sbor, ale také návštěva družebního města Rychvald.

S církevným zborem nás pojí vztahy, které mají počátek v období povodní v této malé obci a kdy naše církev uspořádala sbírku na pokrytí škod těchto povodní. Výtěžek této sbírky následně předal obci náš pastor Vladislav Szkandera.

V sobotu večer, v den příjezdu sboru, proběhlo setkání hostů s našimi členy sboru u příjemného setkání. Během večeru jsme měli možnost se seznámit s historií a životem nejen sboru v Richvalde, ale i samotné obce. Výkladem sloužil pastor sboru Marek Cingel‘. Po příjemné večeří proběhly vzájemné rozhovory a následně byli hosté ubytováni v rodinách našich sborovníků.

 

V neděli byli naši hosté účastni bohoslužeb orlovského sboru, kázání pronesl pastor sboru v Richvalde Marek Cingel‘. Během bohoslužeb byl našemu sboru předán dar hostů – velká Bible ve slovenském jazyku. Po bohoslužbách jsme měli možnost se dále více poznávat a sdílet, a také si zahrát seznamovací hru připravenou našimi milými hosty.

Prožití společných chvil bylo velmi příjemné a věříme, že naše vzájemné vztahy mezi oběma sbory budou nadále rozvíjeny.

Fotografie ze setkání jsou prohlížení zde.