Výstava 150 let Orlovského Sijónu

Ve dnech 28.6. – 31.8.2012 proběhla výstava s názvem 150 let Orlovského Sijónu. Výstava mapující uběhlých 150 let života orlovských evangelíků a historie evangelického kostela v Orlové, nabídla návštěvníků zajímavou expozici fotografií. Fotografie byly řazeny dle tématu jako např. svatby, konfirmace, opravy, faráři, kostel a další. Panely s fotografiemi vždy nabízely pohled do minulosti i do současnosti. Orlovský sbor SCEAV je stále živou součástí církve i společenského dění ve městě.

Nedílnou součástí byl prostor věnovaný archiváliím z historie orlovského sboru nabízející náhled na různá vydání zpěvníků, korespondence prvního pastora sboru, matriky a další dokumenty, z nichž každý je sám o sobě zajímavý. Jako např. kniha stipendijního fondu, přispívajícího studentům na studia.

V male galerii výstavní síně byl pro návštěvníky připraven pohled na jednotlivé exponáty přibližující prostor kostela, liturgické prvky církevního roku a bohoslužebný život sboru. Mezi exponáty byl ke shlédnutí hodinový stroj z věže kostela, hodinové ručičky, srdce zvonu a další zajímavé předměty.

Výstava farního sboru svým netradičním pojetím se jistě zapsala mezi ty významné akce města Orlové.

Několik fotografií z výstavy je možné shlédnou zde. Na fotografiích je možné vidět návštěvu uživatelů domovů Vesna a Pohoda.

Reportáž z výstavy je možné shlédnout zde.