SAM, 17. ročník – „SAMUEL“

Téma SAMUEL vybízí k uvažování o modlitbě, o tom, jak mluví Bůh, jak slyšet Boha, oboustrannost komunikace mezi člověkem a Bohem, důležitost a způsoby duchovní obnovy člověka. V centru naší pozornosti bude také otázka životního stylu v dnešní společnosti z pohledu duchovních hodnot, proč Bůh dopouští zlé věci (migrantská krize, války, …), kam a proč se ztrácí křesťanský ráz Evropy.

2016 SAM 24Samuel byl starozákonním prorokem a soudcem. Jeho jméno znamená „vyslyšel Bůh“, protože si jej jeho matka Chana vymodlila. Samuel jakožto soudce cestoval po zemi. Začal od nuly a jen svou pílí se vypracoval. Učil návratu k duchovním hodnotám.

Tolik na úvod, co se týče směřování letošního ročníku SAMu. Opět čtyři dny jsme měli možnost hostit vzácné hosty z celé republiky. Zmínit můžeme Pavla Kosorina, Ivanu a Janu Zajičkovy, Zuzanu Kasalovou nebo Vaška Andrše. Mnozí další kazatelé sloužili na bohoslužbách jako např. Daniel Wacławek, Vlastík Fürst a další. Večerní programy zpestřily koncerty skupin Ptakustik, Noisy Pots, Noemiracles a Adam Bubík & band. Ve volných chvílích měli účastníci možnost využít sportovních aktivit, workshopů (Krav Maga, Zumba Fitness aj.) a také nedílnou součást každého SAMu – čajovnu.

Byly to nádherné pohodové dny strávené hodnotným programem. Kdo byl, jistě nelitoval.

SAM připravil spolek Benjamín Orlová, z. s.

Fotografie z letošního ročníku naleznete zde.