Sborový zájezd 2015

2015 Sborový zájezd 12V neděli 20.9.2015 vyrazil náš sbor na svůj sborový zájezd. Pravdou je, že se k nám přidali i další sborovníci ze Stonavy a Bohumína. Naším cílem tentokrát Osvětim. Nejprve jsme se cestou stavili na bohoslužby do luterského sboru v Bielsku-Białe, kde jsme byli mile přijati na malé občerstvení. Poté už jsme vyrazili na cestu do městečka Osvětim. Na místě jsme si prohlídli město, včetně Židovského centra se synagogou a také jsme navštívili místní zámek s expozicí výstavy a také zámeckou věž. Poté většina vyrazila do hlavního cíle cesty – části koncentračního tábora v Brzezince. Část účastníků zůstala ve městě.

Zájezd to byl velmi zajímavý, hlavně svým obsahem. Výlet se konal u příležitosti letošního 70. výročí ukončení 2. světové války s cílem si připomenout hrůzy této války a zároveň vzdát vděčnost Bohu za období míru, které prožíváme.

Na cestě zpátky do domovů nás v autobude manželka pastora Halina prověřila ze znalostí našeho sboru. Otázky byly zajímavé a leckdy těžké, ale obstály jsme :-). Byl to krásný čas, který jsme mohli opět prožít ve společenství.

Fotografie ze zájezdu jsou zde.