SAM, 19. ročník – SAMOPAL

V roce 2018 se uskutečnil 19. ročník akce SAM. Tato akce, která se konala ve dnech 9. – 12.8., připravil spolek benjamín Orlová. Jsme velice rádi, že zájem z řad účastníků neklesá a dokonce jsme zaznamenali mírný nárůst účastníků. Oproti prvním ročníkům nyní přijíždí více mladých rodin s dětmi. Na programu se to projevilo především v tom směru, že průběžně je s klasickým programem nabízen i alternativní program pro děti. Během ranních a večerních bohoslužeb byl připraven program pro děti ve věku od 3 – 12 let. Během dne pak byly připraveny aktivity jako např. program Klaunů z Balónkova nebo projížďky na koni. Některé workshopy nabízené během dne byly taktéž vhodné i pro děti. Celkovou koncepci programu pro děti doplňovaly možnosti prostoru: dětský koutek pro nejmenší děti nebo dětský koutek s herními prvky. Všechny tyto nabízené aktivity jsou velmi ceněné u generace rodičů, kteří mají taktéž možnost využít program, který je nabízen v průběhu akce.

V průběhu akce byly ranní a večerní bohoslužby (kázání měli např. Felagund, Alexandr Sasha Flek nebo vojenský kaplan Kamil Vícha), během dne byly nabízeny semináře (např. O pouliční medicíně a něco navíc – Andrea Pekárková, Jak vést války s blízkými – Jeroným Klimeš a další), dále workshopy (fotografický, kovářský, Fake News aj.) Celkový program je zaznamenán na přiloženém listu, který je součástí závěrečné zprávy.

Celé čtyři dny byly pohodové a účastníci měli možnost načerpat z velkého množství požehnání, které plynulo z připraveného programu. Děkujeme Pánu za toto požehnání!

Více o akci je možné se dozvědět zde nebo si můžete prohlédnout fotografie zde.