Evangelický den v Orlové

V roce 2022 připravil Evangelický den Ostravsko-karvinský seniorát. Souběhem událostí se nakonec Evangelický den konal v Orlové 18.9.2022.

Bohoslužby započaly za hojné účasti členů církve v 10:00 hodin. Hostem byla farářka ECAV Eva Oslíková. Během bohoslužeb hudbou sloužila hudební skupina Noah z Olomouce. Po bohoslužbě byl pro všechny připraven oběd a poté se opět rozběhl program v plném proudu. Byl to např. seminář již zmíněné Evy Oslíkové nebo historika Józefa Szymeczka. Evangelický den pak zakončil koncert vlídného pisničkáře Pavla Helana.

Doprovodný program byl rovněž velmi pestrý. Byly připraveny stánky Slezské diakonie a naší církve. V přilehlých stanech bylo možné si vychutnat dobrou kávu. Pro děti byla připravena krásná stezka na téma Komenského a starší dorostenci pak měli možnost si užít hru basketbalu. Pro nejmenší byla připravena nedělní besídka v čase bohoslužeb a později i skákaví hrad.

Bylo krásné se setkat s mnohými členy církve, vidět opět orlovský kostel naplněný. I když počasí nebylo ideální a veškeré přípravy a průběh byl náročný, jsme rádi, že jsme jako hostitelský sbor obstáli a přijali členy církve, jak nejlépe umíme.

Poděkování patří všem, kdo se obětavě zapojil do veškerých příprav a realizace akce.

Fotografie z akce naleznete zde.

Záznam bohoslužby zde.

A záznam semináře Józefa Szymeczka zde.