Vernisáž výstavy 150 let ORLOVSKÉHO SIJÓNU

Kostel Slezské církve evangelické a.v. v Orlové letos slaví své 150. narozeniny. Také do budoucna chce být kostelem pro všechny. Členové farního sboru proto umístili výstavu do středu města, aby zde každý mohl okusit atmosféru kostela a zhlédnout část života evangelíků ve fotografii. Naleznete zde podněty, na kterých se zakládá víra evangelíků, která je činí bohatými.

Název výstavy je jistě pro mnohé z Vás záhadou. Odkazuje nás do dějin Orlové a ke kořenům křesťanství. Orlovský Sijón je staré označení pro návrší, na kterém stojí kostel.

Vernisáž výstavy se uskutečnila 28.6.2012 v kulturním domě v Orlové 4. Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnili – za vedení církve náměstek biskupa Tomáš Tyrlík a za vedení města Orlová místostarostové Radislav Mojžíšek a Miroslav Koláček, a mnozí další. Jménem sboru všechny přítomné přivítal pastor sboru Vladislav Szkandera a úvodní slovo k výstavě pronesla autorka koncepce výstavy Joanna Bartulec, členka orlovského sboru. Pozvání přijali také členové pěveckého sboru z Karviné, kteří si připravili pro posluchače několik písní.

Fotografie z vernisáže naleznete zde.